HISTORIE

CABRIO GALLERY, z.s.

zájmový spolek vznikl v roce 2018 a sdílí prostory bývalé cihelny v Dobřenicích, kterou zakoupila od Karly Katschnerové dcery JUDr. Karla Loevensteina.

JUDr. Karel Loevenstein, královehradecký rodák. byl jednu z nejvlivnějších osobností hospodářského a politického života první republiky celoevropského formátu. Významný český průmyslník a manažer, dlouholetý generální ředitel a předseda správní rady koncernu SKODA Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Plzni.

JUDr. Karel Loevenstein v roce 1925 zakoupil mladoboleslavskou automobilku, Laurin & Klement, která mířila do úpadku. Přesunutím výroby osobních vozidel z Plzně do Boleslavi, modernizací a racionalizací výroby dosáhl toho, že automobilka začala opět vydělávat a dal tím základ dnešní automobilce ŠKODA Mladá Boleslav, která je v rámci koncernu VW nejúspěšnějším průmyslovým podnikem současnosti v České Republice.

Zájmové sdružení se věnuje pořádání výstav kabrioletů, sportovních automobilů a závodních monopostů, pořádání sportovních a společenských akcí, závodů a soutěží, – reklamní a osvětové činnosti při organizování vlastních akcí, – ochraně historických dokumentů a další obecně prospěšné aktivity.

„Studovna Jiřího Pollaka“,
je součástí sbírky CABRIO GALLERY. Jedná se o vkusně zařízenou místnost ve stylu padesátých až šedesátých let pro přednášky a setkání zájmových skupin a přátel, ale i jednotlivců za účelem získání informací, které poskytuje bohatá automobilová knihovna.

V knihovně se nacházejí nejen kvalitní české publikace, ale i cizojazyčné  knihy s automobilovou tématikou, zejména cenné monografie.
Studovna disponuje s nejmodernější multimediální  instalací pro obrazovou projekci (film, video, TV, diaporama a zvuková reprodukce).  Výzdobu tvoří sbírka škodováckých velkoplošných dobových plakátů.

Mezi nejnovější přírustky obsahu studovny patří monografie „Spezialkarosserien“, obsáhlá publikace Mercedes Benz, kompletní monografie amerických aut 1930 – 1980 a ve formě obrazu důvtipně zhodnocená sbírka modelů autíček majitele CABRIO GALLERY.
Nechybí ani kafetérie a bezbariérový přístup k toiletám